چاپ رول

توضیحات کوتاه درباره چاپ رول

امروزه صنعت چاپ توانسته است نقش بزرگ و تحولی شگرف درتولید لیبل چسبدار به صورت چاپ رول با بالاترین کیفیت جهت بسته بندی محصولات در صنایع ( غذایی ,آرایشی و بهداشتی ,دارویی , شیمیایی ,خودرویی ) ایجاد کند.چاپ رول توانسته است کمک شایانی به صنایع مختلف در بسته بندی مناسب و با کیفیت و با رنگبندی و طراحی حرفه ای داشته باشد , که فروش بیشتر محصولات و کالاها برای شرکتها و صنایع مختلف را به همراه داشته باشد . لیبل های پشت چسبدار (self adhesive label) دردو حالت رول Roll وشیت Sheet ، چاپ وآماده می گردند .

معرفی کوتاه از شرکت چاپ ایده

مجموعه چاپ و تبلیغات چاپ ایده در سال۱۳۷۹ به عنوان یک مجموعه ایده پرداز و نوگرا در زمینه ارائه خدمات چاپ با پرسنل و کادری مجرب فعالیت خود را آغاز نموده است. شرکت تخصصی چاپ ایده با داشتن جدیدترین ابزار ها و تکنولوژی های روز دنیا در زمینه چاپ ، پیشرو در این حوزه میباشد.

امروزه صنعت چاپ توانسته است نقش بزرگ و تحولی شگرف درتولید لیبل چسبدار به صورت چاپ رول با بالاترین کیفیت جهت بسته بندی محصولات در صنایع ( غذایی ,آرایشی و بهداشتی ,دارویی , شیمیایی ,خودرویی ) ایجاد کند.چاپ رول توانسته است کمک شایانی به صنایع مختلف در بسته بندی مناسب و با کیفیت و با رنگبندی و طراحی حرفه ای داشته باشد , که فروش بیشتر محصولات و کالاها برای شرکتها و صنایع مختلف را به همراه داشته باشد . لیبل های پشت چسبدار (self adhesive label) دردو حالت رول Roll وشیت Sheet ، چاپ وآماده می گردند .

اهمیت و کاربرد چاپ رول :

از مهمترین ویژگی های چاپ رول تولید این نوع ازلیبل چسبدار توسط ماشین آلات تمام اتوماتیک است . که این امر افزایش در راندمان تولید محصولات در صنایع مختلف و رعایت استانداردهای بهداشتی و به طبع آن کاهش هزینه های تولید را به همراه دارد . برچسب های رول که درصنایع مختلف همچون صنایع داروئي،آرايشي وبهداشتي،غذائي،صنعت نفت وغیره مورداستفاده می باشند بیشترمورد توجه شرکتهائی هستند که جهت افزایش تولید،رعایت استانداردهای بهداشتی ،کاهش هزینه های پرسنلی وعوامل دیگراز لیبلهای رول بصورت تمام اتوماتیک درخطوط تولید استفاده می نمایند.

یکی دیگر از خدمات  چاپ رول می‌باشد. خدمات چاپ رول در چاپخانه شاهرنگ با فناوری ماشین‎های افست انجام می‌شود، شرکت شاهرنگ کیفیت و سرعت بالا در این خدمت را به مانند دیگر خدمات خود تضمین می‌کند. مشتریان می‌توانند کارهای خود را با هر تعداد و تیراژی به شاهرنگ بسپارند و در اسرع وقت آن را از ما تحویل بگیرند. از فراورده‎ چاپ رول، می‌توان به چاپ لیبل رول که در انواع صنایع غذایی و دارویی، صنعتی، تکنولوژی و… برای بسته‎بندی محصولات استفاده می‌شود اشاره کرد.

مفهوم چاپ رول

رول‌ کاغذهای به هم پیوسته‌ای می‌باشند که از مزایای آن می‌توان به سرعت بالای چاپ آن اشاره کرد در فناوری رول دستگاه عمليات تا کردن را همزمان با فرآيند چاپ انجام می‌دهد. بنابراین مرتب سازی کاغذ رول بسیار راحت‌تر از دیگر فرایندها، مانند شیت می‌باشد. به طور کلی در فناوری چاپ رول، کاغذ در قالب رول‌های پیوسته به دستگاه چاپ وارد می‌شود.

مزایا استفاده از چاپ رول

از مزایای آن می‌توان به سرعت بالای چاپ آن اشاره کرد به طوری که دستگاه چاپ در یک ساعت می‌تواند ۶۰۰۰۰ نسخه خروجی داشته باشد، که باعث می‌شود محصول نهایی چاپ با تعداد و کیفیت بالا در دسترس باشد، در صورتی که به عنوان مثال در چاپ شیت نهایتاً سرعت چاپ حداکثر ۱۰۰۰۰ نسخه در ساعت است. بنابراین سرعت صحافی در چاپ رول بالا می‌باشد

در چاپ رول بر خلاف چاپ شیت، سرعت چاپ بسیار زیاد است به طوری که دستگاه چاپ رول در یک ساعت می‌تواند ۶۰۰۰۰ نسخه از فرم خروجی داشته باشد. در چاپ شیت سرعت چاپ حداکثر ۱۰۰۰۰ نسخه در ساعت است.

سفارش چاپ رول

خدمات چاپ رول در چاپخانه شاهرنگ با فناوری ماشین‎های افست انجام می‌شود. شرکت شاهرنگ کیفیت و سرعت بالا در این خدمت را به مانند دیگر خدمات خود تضمین می‌کند. مشتریان می‌توانند کارهای خود را با هر تعداد و تیراژی به شاهرنگ بسپارند و در اسرع وقت آن را از ما تحویل بگیرند. از فراورده‎ چاپ رول، میتوان به چاپ لیبل رول که در انواع صنایع غذایی و دارویی، صنعتی، تکنولوژی و… برای بسته‌‎بندی محصولات استفاده می‌شود اشاره کرد. کاغذ رول استفاده شده در چاپخانه ما از با کیفیت‎‌ترین نوع کاغذهای موجود در دنیا می‌باشد. شاهرنگ به طور تخصصی با بسیاری از شرکت‎‌های معروف در این زمینه همکاری داشته است. شرکت‌هایی مانند لبنیات میهن، لبنیات چوپان، پاکسان، اویلا، ایستک، صنایع غذایی نادری، مینو، شرکت‎‌های LG و Samsung و بسیاری دیگر از برندهای معروف.

چاپ رول

بیش از ۲5 سال است که با کسب و کارهای مختلف کار می کنم تا بهترین راهکارها را برای چاپ اختصاصی ارائه دهم، این یکی از پرسش هایی است که اغلب از من می پرسند؛

باید از لیبل رولی استفاده کنم؟

متأسفانه، نمیشود یک جواب سرراست بله یا خیر به این پرسش داد. این که شما باید از لیبل های رولی استفاده کنید

یا انواع  (شیت)  یا ورقه ای آن، کاملاً به این بستگی دارد که شما برای چه منظوری می‌خواهید از لیبل استفاده کنید و هر چند وقت یک بار قرار است لیبل زنی کنید.

اگر نمی‌دانید که لیبل های رولی برای شما مناسب است یا نه، این نکات را مد نظر قرار دهید؛

چاپ لیبل رولی در زمان و هزینه شما صرفه جویی می‌کند!

اگر یک کسب و کار نسبتاً کوچک هستید یا قرار نیست حجم زیادی از کالا را در انبار خود نگه داری کرده و برای مشتریان خود ارسال کنید، لیبل های ورقه ای کار شما را راه می‌اندازند.

اما همگام با رشد و توسعه کسب و کارتان، نیاز پیدا می‌کنید تا از چاپ لیبل رولی استفاده کنید که بی شک  راندمان و بازدهی آن به مراتب بیشتر است.

اگر هم از دستگاه های پیشرفته  لیبل زنی استفاده می‌کنید، حتماً متوجه شده اید که اکثر این دستگاه ها فقط با لیبل های رولی کار می کنند.

با این حال اگر تصمیم دارید لیبل ها را با دست بزنید، کار با لیبل های رولی برایتان سریع تر و راحت تر از لیبل های ورقه ای خواهد بود.

گزینه های بیشتر و بهتر طراحی در مقایسه با لیبل های ورقه ای  لیبل پشت چسب دار   دستبند شناسایی بیمار

می‌توانید لیبل های رولی را در هر شکل و رنگ و سبکی که می‌خواهید، چاپ کنید و این یکی از جالب ترین و مهم ترین مزیت های لیبل های رولی به شمار می‌رود.

اگر بازار رقابتی شما اشباع شده یا یک کسب و کار جدید هستید و می‌خواهید پیشرفت کنید، یک لیبل با طراحی اختصاصی به متمایز ظاهر شدن برند شما کمک شایان ذکری می‌کند.

اگر تا کنون برای چاپ لیبل های شیت خود از دستگاه های پرینتر استاندارد استفاده می‌کردید، حتماً متوجه شده اید که تنظیم کردن درست لیبل ها بسیار سخت و طاقت فرسا است.

حتی اگر حسابی دقت کنید، برخی از لیبل ها نصفه و نیمه چاپ می‌شوند و نمی‌توان از آن ها استفاده کرد.

وقتی برای تولید لیبل های رولی با یک شرکت چاپ برچسب کار می‌کنید، دیگر نیازی نیست خودتان لیبل هایتان را چاپ بگیرید و در نتیجه در وقتتان صرفه جویی می‌شود.

به علاوه می‌توانید مطمعن باشید که لیبل هایتان همیشه یک شکل و یکسان خواهند بود. از سوی دیگر، با استفاده از لیبل های رولی می‌توانید در مصرف مواد اولیه صرفه جویی کنید، لیبل میوه    لیبل صدفی      چاپ لیبل کاغذی

این مسئله به نفع محیط زیست و در بلند مدت به نفع پول شما خواهد بود.

به طور خلاصه می‌توان گفت، اگر شما مقدار قابل توجهی کالا در انبار خود نگه می‌دارید، لیبل های رولی کمک می‌کنند تا در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنید.

چاپ لیبل رولی یا ورقه ای؟

یا اگر به دنبال طراحی کردن لیبل هایی هستید که حساب شما را از باقی رقیب ها جدا کند و متمایز ظاهر شوید، بدون تردید لیبل های رولی با طراحی اختصاصی شما را به این مقصود می‌رسانند.

بیش از ۲5 سال است که در زمینه تولید لیبل های با کیفیت با شکل ها و طرح های متنوع تجربه داریم.

با تیم ما به شماره تماس بگیرید و بگویید که به دنبال چه هستید تا یکی از اعضای تیم چاپ لیبل های رولی شما را راهنمایی کنند.

لیبل برگه‌ای برای مصارف محدود عالی هستند. به راحتی می‌توانید تعداد کمی از آنها را بخرید و کارتان را راه بیاندازید.

حتی می‌توانید با کمی خلاقیت و استفاده از چاپگرهای خانگی، لیبل بسازید.

اما اینها راه‌حل‌هایی کوتاه‌ مدت و با تعداد محدود است. اگر فقط به صد لیبل نیاز دارید و کیفیت ممتاز هم در بودجه شما نمی‌باشد،

لیبل‌های برگه‌ای راه حلی عالی اما موقت برای مراحل ابتدایی کارتان هستند.

اما وقتی کسب و کارتان رونق گرفت و گسترش پیدا کرد، تهیه لیبل‌های برگه‌ای هزینه بیشتری برایتان در پی خواهد داشت و گزینه‌های طراحی و چاپ را نیز محدود خواهد کرد.

به هر حال اگر هنوز هم لیبل‌های برگه‌ای را به لیبل‌ رولی ترجیح می‌دهید، بدانید و آگاه باشید که شما تنها نیستید.    لیبل امنیتی   لیبل خام   چاپ متال  لیبل امنیتی

بسیاری از کسب و کارها با اینکه توسعه پیدا کرده‌اند و توان مالی مناسبی نیز دارند، هنوز مایلند که لیبل نرخ‌هایشان را به صورت برگه‌ای سفارش دهند و نه رولی.

لیبل های پشت چسب دار بطور کامل  بر اساس نوع سفارش به دو نوع لیبل رول و لیبل شیت (ورقه ای) چاپ میشوند.

لیبل رول میزان دقت بسیار بالاتری برای چسبندگی روی محصولات نسبت به لیبل ورقه ای یا شیت دارد.

از طرفی سرعت چسبیدن لیبل های رول روی محصولات به دلیل استفاده از ماشین آلات از سرعت چسبیدن  لیبل شیت که توسط افراد روی محصولات زده میشود، بسیار بیشتر است.

لیبل ها را میتوان بر اساس نوع خواسته مشتری، بر روی انواع کاغذی، لیبل پی وی سی، شیشه ای، مگنتی، ژله ای و لیبل صدفی چاپ کرد.

چاپ لیبل رول و شیت در سیناپکینگ دارای ماندگاری بسیار بالا به دلیل استفاده از جنس با کیفیت، هم بصورت کم تیراژ هم پر تیراژ و در ابعاد و اشکال مختلف تولید میشود.

 

آشنایی با انواع روش های چاپ آفست، فلکسو و هلیوگراور

 • چاپ افست

چاپ افست معمولا برای تولید محصولات چاپی با تیراژ بالا استفاده میشود. دستگاه چاپ آفست از یک سیلندر و یک استوانه تشکیل شده

که مرکب از طریق ماده زینک داخل دستگاه جذب شده و نوشته ها و تصاویر مشخص را روی جسم چاپ میکند.

دستگاه چاپ آفست در سایز های مختلفی کار میکند که میتوان به 25 در 35 و 35 در 50 اشاره کرد. مزیتی که چاپ آفست دارد،

سرعت بالای چاپ در تیراژ بالا و هزینه کمتر آن نسبت به چاپ دیجیتال است.

 • چاپ لکسو

فلکسوگرافی یا چاپ فلکسو با استفاده از یک صفحه منعطف و از جنس ژلاتین، امکان چاپ در تیراژ زیاد را فراهم می آورد.

این دستگاه با استفاده از یک پلیت روی سطح فتوپلیمری عمل چاپ را انجام میدهد و نسب به چاپ افست دارای مزایایی است.

سرعت چاپ لیبل روی این فناوری به بیش از 750 متر در دقیقه میرسد.  لیبل خام کاغذی     لیبل امنیتی

 • چاپ هلیوگراور

چاپ گرد از نوع چاپ های برجسته بوده و از لحاظ کیفیت مانند چاپ افست است. این چاپ عموما برای سطوح نایلونی کاربرد دارد و روشی مناسب برای چاپ با کیفیت سطوح گود است.

از این نوع چاپ برای انواع بسته بندی ها، کاتالوگ ها و … استفاده میشود و مزایایی از جمله کیفیت بالا، امکان درج تصاویر سایه روشن روی آن،

ارائه رنگ سیاه با کیفیت و صرفه اقتصادی در تیراژ بالا دارد.

چاپ برچسب  با تکیه بر سابقه افزون بر 25 سال و همکاری با شرکت های معتبری همچون چی توز، سام سرویس، فومن شیمی و …

آماده ارائه خدمات چاپ لیبل رولی در انواع تیراژ و طرح و نقشه به شما دوستان میباشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

مزایای استفاده از لیبل‌های رولی
 • قیمت لیبل رولی در نهایت مقرون‌به‌صرفه‌تر هستند. درست مثل هر کالای عمده دیگر، هر چقدر بیشتر بخرید، قیمت ارزان‌تر خواهد شد.
 • انتخاب لیبل‌‌های برگه‌ای ممکن است باعث شود که هزینه‌ها در طولانی مدت تا 100% افزایش پیدا کند.
 • کیفیت لیبل‌های رولی بسیار عالی و قابل قبول است. چاپ حرفه‌ای و تجاری این لیبل‌ها ضامن کیفیت ممتاز آنها هستند و
 • طرح‌ها و رنگ‌های چاپ شده روی برچسب‌ها بسیار زیبا و دقیق به چشم می‌آیند.
 • گزینه‌های بیشماری برای انتخاب نوع و جنس این لیبل‌ها وجود دارد. انواع اوراق گران اداری و رسمی، لیبل‌های شفاف، لیبل با لایه زیرین فلزی، لیبل‌های
 • طرح برجسته و لیبل‌های آلومینیومی فقط چند نمونه محدود از انواع لیبل‌های رولی به شمار می‌روند.
 • هیچ محدودیتی برای قالب و اندازه لیبل‌های رولی وجود ندارد. لیبل‌های برگه‌ای در چند اندازه محدود عرضه می‌شوند و
 • احتمالاً موقع انتخاب از بین آنها در نهایت باید به یکی رضایت بدهید.
 • با سفارش لیبل‌های رولی می‌توانید پوشش‌های محافظ را به آن اضافه کنید. از انواع لمینت‌ها و جلاهای مختلف می‌توان به عنوان پوشش روی لیبل‌ها استفاده کرد
 • تا در برابر رطوبت و آسیب در نتیجه تماس با کالا از برچسب محافظ کند.
 • اگر تصمیم می‌گیرید که از لیبل رولی استفاده کنید، باید بدانید که انواع چسب‌های متنوعی هم برای آن وجود دارد. در این حالت با توجه به نوع سطحی
 • که قصد دارید روی آن لیبل رولی بزنید، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که با انتخاب چسب مناسب، برچسب‌ها با مقاومت خوبی روی سطح باقی می‌مانند
 • و پاره، خراب یا لوله نمی‌شوند.
 • استفاده از لیبل‌های دایکات به صورت رولی ساده‌تر است. لیبل‌های رولی را می‌توان به سادگی با دست یا با ابزار مخصوص روی سطوح مختلف چسباند.
 • لیبل رولی طوری طراحی شده‌اند که کار چسباندنشان را به راحتی می‌توان با دستگاه‌های نیمه‌خودکار رومیزی و همچنین دستگاه‌های پیشرفته تمام‌خودکار انجام داد.
 • لیبل‌های رولی ضایعات کمتری به جا می‌گذارند. اگر خودتان لیبل چاپ کرده باشید که قطعاً تعداد زیادی را فقط به خاطر تنظیمات پرینتر دور
 • انداخته‌اید یا اگر لیبل‌های برگه‌ای را از فروشگاه‌ها تهیه کردید حتماً موقع چسباندن دستی هم تعداد زیاد دیگری از آنها را از دست داده‌اید.
 • برای جلوگیری از هدر رفتن منابع و هزینه‌ها، پیشنهاد ما به شما استفاده از لیبل‌های رولی حرفه‌ایست.

چاپ رول

جهت مواردی که بایستی بصورت رول وارد دستگاه بشود مانند بعضی از پرینترها دستگاهای POS و عابر بانکها و لیبل ها که با دستگاه لیبل چسبان روی قوطی ها، ظروف پلاستیکی و کارتن ها چسبانده می شود مورداستفاده قرار میگیرد.همچنین چاپ رول در انواع نایلون باضخامت و جنسهای متفاوت استفاده دارد.

 هزینه چاپ رول با توجه به ابعاد ، جنس کاغذ ، تیراژ و تعداد رنگ محاسبه می گردد.

درحال حاضر دنیای نو مجهز به دستگاه های چاپ چهار، پنج و شش رنگ رول،UV تمام اتوماتیک همراه با دایکات و وارنیش بصورت مجموعه یکپارچه است .دستگاه های پیش از چاپ شامل دستگاه های ساخت پلیت با بهترین کیفیت ممکن و دستگاه های بعد از چاپ شامل انواع اسلیتر ، ریوایندر و دایکات مجموعه چاپ برچسب دنیای نو  را کامل تر میکند.

مجموعه طراحی چاپ و تبلیغات دنیای نو توانایی تولید رول های ساده و حرارتی(ترمال)با چاپ 1تا4 رنگ را جهت دستگاه POS ،عابر بانکهاوفکس های حرارتی ترمال را دارد.

محصولات :

چاپ روی انواع لیبل های پشت چسب دار :چاپ افست بر روی کاغذ پشت چسبدار،ترانسپارنت،opp،pe،pne،متالایز و …با پوشش uvیا لمینیت و طلاکوب و پوشال گیری به صورت رول یا شیت .

چاپ لیبل شیرینگ:چاپ بر روی شیرینگ pvcبه صورت 5 رنگ

چاپ بر روی انواع کاغذ و مقوا :چاپ 4 رنگ به صورت رول به رول ،رول به شیت با امکان شماره زنی ،پرفراژ،خط تا ،uv،لمینیت،طلاکوب و درج pin،شماره و اسکرچ.

کاغذ های حرارتی :چاپ به صورت 4 رنگ 2 رو با کاغذهای حرارتی به صورت رول

چاپ متالایزر:با ضخامت 30 میکرون به بالا به صورت 1 یا چند لایه رول با قابلیت لمینت کردن

با استفاده از ماشین آلات پیشرفته و به روز به مشتریان خود در سراسر ایران ارائه مینماید. چاپ لیبل رول در » از یک روش کاملا مهندسی شده پیروی میکند تا میزان اشتباهات چاپی را به حداقل ممکن برساند.

انواع چاپ هایی نظیر چاپ لیبل PVC، چاپ لیبل کاغذی، چاپ لیبل ترانسپارنت یا شیشه ای، چاپ لیبل متالایز به صورت رول و شیت شده 

همانطور که می دانید شیوه های متعددی برای چاپ لیبل ها وجود دارد. چاپ دیجیتال لیبل، چاپ افست لیبل، چاپ لیبل رول، لیبل های امنیتی مانند هولوگرام ها و … همگی از انواع اصلی چاپ لیبل ها به شمار می روند. انتخاب این که از چه شیوه ای برای چاپ و تولید لیبل ها استفاده شود بستگی به نوع استفاده از لیبل ها و تیراژ چاپ آنها دارد. در این مقاله سعی داریم تا در مورد چاپ این محصول بصورت رول توضیحاتی ارائه نماییم.

چاپ لیبل رول معمولا در صنایع مختلفی مانند صنایع دارویی، آرایشی و بهداشتی، صنایع غذایی، شوینده ها و …  در تیراژ و تعداد چاپ بالا کاربرد دارد. برای چاپ در تعداد پایین از شیوه چاپ افست استفاده می شود و برای چاپ در تعداد کمتر از ۱۰۰۰ عدد نیز از شیوه چاپ دیجیتال استفاده می کنند.

اگر شما هم برای چاپ لیبل محصولات خود به دنبال چاپخانه حرفه ای هستید، درست انتخاب کرده اید.  مجهز به چاپخانه حرفه ای در زمره برترین مراکز طراحی و چاپ لیبل در تهران؛ از صفر تا ۱۰۰ در ایده پردازی، طراحی و چاپ با کیفیت و ارزان و فوری در کنار شماست. تیم ما به کمک روشهای مختلف چاپ شامل چاپ دیجیتال (تحویل فوری) و چاپ افست شیت و چاپ افست رول و و چاپ فلکسو رول جزو برترین مراکز طراحی و چاپ لیبل رول در تهران محسوب می شود.

از اصلی ترین مزیت های استفاده از چاپ لیبل رول به نسبت چاپ شیت این است که لیبل هایی که به صورت رول چاپ می شوند، این قابلیت را دارند تا به وسیله دستگاه های تمام اتوماتیک بروی ظروف چسبانده شوند. همچنین به دلیل اینکه تمام لیبل ها در ردیف های جداگانه قرار گرفته اند، حمل و نقل و استفاده از آنها بسیار ساده تر است.

مراحل چاپ لیبل رول

دو نوع از پر کاربردترین چاپ های رول لیبل عبارتند از:

 • چاپ رول فلکسو
 • چاپ افست رول

برای چاپ لیبل ها به شیوه رول فلکسو ابتدا باید از فایل طراحی، کلیشه تهیه نمود. این کلیشه ها در چاپ رول فلکسو از جنس ژلاتین هستند و باید برای چاپ هر یک از رنگ های اصلی و یا رنگ های اسپات (ساختگی یا پنتون) اضافه ؛ کلیشه ای جداگانه ساخته شود.

سپس با استفاده از این کلیشه ها ؛ مرکب بر روی متریال چاپی (لیبل) انتقال پیدا می کند و کار چاپ به پایان می رسد. در مرحله بعدی در صورتی که نیاز به انجام خدمات پس از چاپ نظیر، یووی، سلفون، طلاکوب و … باشد؛

لیبل های چاپ شده مسیرهای متفاوتی را طی می کنند. در نهایت با استفاده از یک قالب و به کمک دستگاه دایکات لیبل ها نیم تیغ می خورند و توسط دستگاه دیگری پوشال گیری می شوند.

پس از این مرحله لیبل ها آماده بسته بندی و ارسال برای کارخانه خواهند بود. در شیوه چاپ افست رول هم دقیقا همین مراحل تکرار می شود با این تفاوت که در مرحله پیش از چاپ به جای کلیشه های ژلاتینی، از ورقه های آلومنیومی به نام زینک استفاده می شود.

تفاوت چاپ رول افست و رول فلکسو

عمده ترین تفاوت بین چاپ رول افست و فلکسو در مرحله پیش از چاپ و هنگام تهیه کلیشه اتفاق می افتد. همانطور که می دانید ترام ها عامل اصلی انتقال مرکب بر روی متریال هستند و به دلیل ماهیت ژلاتینی ترام ها در چاپ رول فلکسو در اطراف ترام ها حاله ای به وجود می آید که در تصویر زیر مشابه آن را ملاحظه می فرمایید.

به وجود آمدن این هاله در نوشته های ریز، تا حدی باعث از بین رفتن ظرافت در نوشته ها می شود. حال آنکه در چاپ افست رول، ترام ها کاملا سالم و دقیق بر روی لیبل ها انتقال پیدا می کنند.

موارد مهم در چاپ لیبل رول

نقش رنگها در چاپ لیبل رول

یکی از مهم ترین مواردی که باید در طراحی لیبل ها رعایت شود، استفاده از رنگ های مناسب در طراحی آن ها است. برای مثال در طراحی لیبل گروه های مواد شوینده باید حس پاکیزگی و پاک کنندگی به مخاطب القا شود، بنابراین استفاده از رنگ هایی مانند زرد و نارنجی که القا کننده مواد شیمیایی و صنعتی است به هیچ عنوان توصیه نمی شود. همچنین در طراحی لیبل های آرایشی و بهداشتی نیز باید با توجه به ساختار برند،از طیف رنگ های شاد و با وضوح بالا استفاده نمود.

استفاده از فرم های برش خاص نیز می تواند به طراحی و چاپ لیبل ها جلوه ای دوچندان ببخشد. در صورت استفاده از فرم برش خاص؛ باید طرح برش را در یک فایل PDF جداگانه برای چاپخانه ارسال کرد.


نقش تفکیک رنگ در چاپ رول فلکسو

اما مهمترین چیزی که در مورد رنگ ها می توان به آن اشاره کرد تفکیک رنگ ها در چاپ رول فلکسو است. در سیستم چاپ رول فلکسو بسیار اهمیت دارد که بتوانید در خروجی نهایی فایل رنگ ها را به درستی از یکدیگر تفکیک کنید و از تکنیک های خاصی که در این شیوه از چاپ رایج است، استفاده کنید. این کار نیازمند آموزش و تجربه بالایی در این زمینه است.

موارد مهم را بولد کنید

در طراحی لیبل ها باید در نظر داشته باشید که همواره باید مهمترین اطلاعات را بزرگتر نمایش دهید. برای مثال در چاپ لیبل های آرایشی و بهداشتی؛ استفاده از روغن آرگان و عدم استفاده از سولفات (به عنوان یک ماده سرطان زا) از مزیت های اصلی یک محصول به شمار می روند. به همین دلیل است که همیشه در این دسته از محصولات عباراتی نظیر حاوی روغن آرگان و سولفات فری را بسیار بزرگ روی لیبل ها درج می کنند.

انتخاب متریال مناسب برای چاپ لیبل

باید به این نکته توجه کنید که محصول نهایی در کجا مورد استفاده قرار می گیرد. برای مثال اگر قرار است که برای یک شامپو یا ماسک مو لیبل چاپ کنید. باید به مرطوب بودن محل های استفاده توجه کنید و از لیبل هایی مانند لیبل صدفی و لیبل متالایز که دارای خاصیت ضد آب هستند، استفاده کنید.

به طور عمده تمام محصولاتی که در محیط های مرطوب مورد استفاده قرار می گیرند، باید روی لیبل های صدفی، متالایز و یا پی وی سی شفاف یا سفید چاپ شوند تا با توجه به خاصیت ضد آب بودن این لیبل ها تا پایان مصرف محصولات روی قوطی ها بماند.

چاپ لیبل برای مواد شوینده

در چاپ لیبل مواد شوینده اعم از شامپو یا مایع دستشویی یا مایع ظرفشویی و … باید از لیبل های با پایه PVC استفاده نمود که دارای خاصیت ضد آب هستند. لیبل هایی مانند لیبل ترانسپارنت، لیبل صدفی، لیبل متالایز، لیبل PVC سفید از جمله متریال هایی هستند که در چاپ لیبل های مواد شوینده می توان از آن ها استفاده نمود.

چاپ لیبل محصولات آرایشی و بهداشتی

این روزها با توجه به استقبال گسترده ای که در نتیجه تولیدات محصولات آرایشی ایرانی به سمت این بازار روانه شده است. بالطبع چاپ لیبل های آرایشی و بهداشتی نیز رو به گسترش و همه گیری است.

با توجه به گروه هدف این دسته از محصولات که اکثرا خانم ها هستند؛ لیبل های آرایشی باید از کیفیت چاپ بالایی برخوردار باشند تا بتوانند نظر مثبت این گروه از خریداران را به خود جلب نمایند.

کیفیت چاپ رول لیبل

کیفیت چاپ لیبل رول به عوامل متعدد بستگی دارد. در اولین قدم؛ موثرترین عامل، طراحی لیبل است. برای به دست آوردن کیفیت بالا در چاپ لیبل رول باید از تصاویر دارای رزولوشن و DPI بالا در طراحی لیبل محصولات استفاده نمود. همچنین بهتر است تا طراحی لیبل ها را در نرم افزارهای برداری نظیر ایلاستریوتور Adobe Illastrator و کورل دراو Corel Draw انجام داده شود.

تا بالاترین کیفیت خروجی را در فونت ها و نوشته ها بتوان به دست آورد. همچنین استفاده از متریال مناسب با نوع کارکرد لیبل بسیار حائز اهمیت است. در تمام پروژه های چاپ لیبل رول، در شرایط یکسان کیفیت چاپ افست رول به مراتب از کیفیت چاپ رول فلکسو بالاتر است.

بخش دیگری از انواع دیگر لیبل ها نیز وجود دارد که به لیبل های امنیتی مشهور هستند. هولوگرام ها، لیبل های گچی و برچسب های اموال در دسته لیبل های امنیتی قرار میگیرند که در مقاله دیگری به صورت مفصل به آنها خواهیم پرداخت.

چاپ لیبل رول چگونه انجام می شود و چه مزایایی دارد؟

چاپ لیبل ها یکی از روش های تبلیغاتی موثر برای محصولات متنوع و کسب و کارهای مختلف است. یکی از ویژگی هایی که چاپ لیبل را به شکل متفاوتی از سایر روش‌ های تبلیغاتی تفکیک می کند، امکان طراحی آن مطابق با نوع کار و سلیقه شخصی کارفرماست. چاپ لیبل رول از جمله روش هایی است که برای چاپ کردن لیبل ها مورد استفاده قرار می گیرد. لیبل ها در حالت کلی به شکل رول یا شیت چاپ می شوند.

نکات مهم برای انتخاب چاپ لیبل

کارفرمایان و مدیران با توجه به تیراژ چاپ لیبل ها و استفاده هایی که از لیبل ها دارند، نوع چاپ مناسب برای لیبل را انتخاب می کنند. برای چاپ لیبل باید چندین نکته مهم را مورد توجه قرار داد. این نکات به شما کمک می کند که هزینه چاپ لیبل به صورت اقتصادی و مقرون به صرفه محاسبه شود. ضمن اینکه لیبل های چاپ شده کارایی لازم برای انجام تبلیغات یا معرفی برند و محصول را داشته باشند.

معرفی چاپ لیبل رول

چاپ لیبل رول یکی از روش های مقرون به صرفه و اقتصادی برای انجام تبلیغات است. به کمک این چاپ می توانید با صرف هزینه نسبتاً کمی، تیراژ بالایی از لیبل های مربوط به برند یا محصول شرکت را چاپ کنید. توجه داشته باشید زمانی که تیراژ چاپ بالاست و تعداد محصول های شما در حال افزایش است، بهتر است لیبل اقتصادی و مقرون به صرفه را برای محصولات انتخاب کنید. چرا که در غیر این صورت متحمل پرداخت هزینه نسبتاً بالایی خواهید شد.

چرا چاپ لیبل رول پرطرفدار است؟

یکی از دلایلی که بیشتر افراد از چاپ لیبل رول استقبال می‌کنند، این است که این روش تبلیغاتی نسبت به سایر روش های تبلیغاتی کم هزینه تر است. ضمن اینکه از تاثیر قابل توجهی نیز برخوردار است. اگر شما به عنوان یک مدیر و کارفرما چاپ درست را برای لیبل انتخاب کرده باشید، می توانید تاثیر تبلیغاتی آن را دوچندان کنید. ضمن اینکه تمام این مزایا را با پرداخت هزینه مناسب به دست خواهید آورد.

کاربرد چاپ برچسب رول

چاپ لیبل رول برای محصولات مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد اما بیشترین کارایی این چاپ مربوط به مواد شوینده، مواد غذایی، محصولات آرایشی و بهداشتی و غیره است. این محصولات در تعداد بالا عرضه می شوند. در نتیجه برای معرفی برند و هویت نیز نیاز به تعداد و تیراژ بالای چاپ لیبل دارند.

سوالات متداول

۱.چند نوع کاغذ لیبل وجود دارد؟

گلاسه (کاغذی) (متالایز ) صدفی (pvc) ترنسپرنت (شفاف)

۲.چه لیبلی مناسب محصول ماست؟

بسته به نوع زمینه محصول یا بسته بندی که قرار است لیبل روی آن درج شود انتخاب میشود

۳.چگونه لیبل سفارش دهیم؟

جهت انتخاب درست لیبل برای محصولاتتان میتوانید از کارشناسان ما مشاوره بگیرید.

۴.تفاوت لیبل صدفی با گلاسه چیست؟

لیبل صدفی یا همان pvc نسبت به لیبل گلاسه از استحکام بالاتری برخوردار است

۵.لیبل ترنسپرنت چیست؟

لیبل ترنسپرنت نوعی لیبل شفاف همانند طلق است که روی آن میتوان با هر رنگی طرح مورد نظر را چاپ کرد.

۶.چه فرقی بین چاپ رول و چاپ شیت است؟

در چاپ رول لیبل ها با فاصله مشخص و منظم به صورت یکپارچه بسته بندی میشود و در لیبل شیت هر لیبل به صورت مجزا برش خورده میشود.

چاپ لیبل رول

نحوه چاپ لیبل رول

همانطور که متوجه شدید چاپ لیبل رول برای تیراژهای بالا کاربردی می باشد. این در حالی است که از چاپ افست لیبل برای تیراژهای محدود و کم کمک گرفته می شود. اگر شما به چاپ لیبل کمتر از 1000 عدد نیاز دارید، در این صورت چاپ دیجیتال لیبل می تواند گزینه ای مناسب باشد.

مزایای استفاده از چاپ رول لیبل چیست؟

یکی از مزایای قابل توجه چاپ برچسب رول نسبت به چاپ لیبل شیت این است که این چاپ به شکل رول انجام می شود. از این رو امکان چسباندن آن بر روی محصولات به کمک دستگاه های تمام اتوماتیک به راحتی انجام می شود. در نتیجه چاپ و چسباندن لیبل رول در سرعت قابل توجهی امکان پذیر است.

امتیاز دوم چاپ لیبل رول این است که این لیبل ها در زمان چاپ به شکل منظم و مرتب در ردیف مجزا قرار می گیرند. بنابراین امکان جابجایی و حتی استفاده از آن ها به راحتی میسر می شود.

روش های چاپ لیبل رول

چاپ لیبل رول در میان کارفرمایان و مدیران بسیار پرطرفدار است. این نوع چاپ به دو صورت انجام می شود.

 • چاپ رول فلکسو
 • چاپ لیتوگرافی رول

چاپ رول فلکسو

چاپ فلکسو رول بدین صورت است که در گام نخست، ساخت کلیشه از روی فایل طراحی لیبل انجام می گیرد. کلیشه هایی که برای چاپ لیبل رول فلکسو ساخته می شوند، از نوع ژلاتین می باشند. نکته قابل توجه در مورد استفاده از کلیشه ها در چاپ فلکسو این است که برای هر یک از رنگ های ساختگی و اصلی باید کلیشه ای به شکل جداگانه در نظر گرفته شود. آن گاه به کمک کلیشه های ساخته شده، عملیات انتقال مرکب بر روی لیبل یا همان متریال چاپی انجام می شود. فرایند چاپ در این مرحله نهایی می‌شود و به اتمام می رسد.

اگر شما قصد دارید چاپ لیبل رول به شکل طلاکوب، یووی و غیره انجام شود، باید لیبل چاپ شده مراحل متفاوتی را پشت سر بگذراند. در ادامه با استفاده از دستگاه دایکات و به کمک یک قالب، لیبل های آماده شده در فرم دلخواه برش می خورند و با استفاده از دستگاه دیگری تحت عملیات پوشال گیری قرار می گیرند. بعد از اینکه لیبل ها برای کارفرما بسته بندی شدند، آماده ارسال می شوند.

چاپ افست لیبل

چاپ افست لیبل رول در بسیاری از مراحل شبیه به چاپ لیبل فلکسو می باشد. در واقع بخش قابل توجهی از مراحل چاپ در هر دو نوع چاپ یکسان است. تنها تفاوتی که این دو روش چاپ با هم دارند، این است که در چاپ لیبل رول افست به جای استفاده از کلیشه های ژلاتینی، از کلیشه های آلومینیومی کمک گرفته می‌شود. این کلیشه های آلومینیومی را با نام زینک می شناسند.

برای انتقال مرکب به روی لیبل ها از ترام ها استفاده می شود. ترام ها در چاپ فلکسو بسیار مورد توجه هستند و ماهیتی ژلاتینی دارند. همین موضوع باعث شده که در زمان چاپ، هاله در پیرامون ترام ها وجود داشته باشد. وجود این هاله در اطراف نوشته ها به ویژه نوشته های ریز می ‌تواند ظرافت و زیبایی نوشته ها را دچار تغییر و تحول کند. این در حالی است که ترام ها در چاپ لیتوگرافی به صورت کاملا دقیق و سالم عمل می کنند.

اهمیت رنگ ها در چاپ لیبل

رنگ ها در چاپ لیبل اهمیت قابل توجهی دارند. ما به شما توصیه می کنیم پیش از اینکه چاپ مناسب برای لیبل را انتخاب کنید، ابتدا بر روی نحوه طراحی و انتخاب رنگ آن متمرکز شوید. به عنوان مثال برای برچسب مواد شوینده بهتر است از رنگ هایی استفاده کنید که حس پاکیزگی و تمیزی را به مخاطب القا می کند. به عنوان نمونه رنگ های نارنجی و زرد بیشتر برای مواد صنعتی و شیمیایی کاربرد دارند و گزینه مناسبی برای مواد شوینده نیستند. برای محصولات آرایشی و بهداشتی نیز بهتر است از رنگ های واضح و شاد کمک بگیرید.

چاپ برچسب رول کاغذی:

همانطور که از اسمش مشخص می باشد. این نوع برچسب از جنس کاغذ نیمه گلاسه بوده که نه خیلی براق و نه کاملا مات میباشد. بیشترین کاربرد در صنعت لیبل را دارا بوده به طوری که در بیشتر از ۵۰ درصد از محصولات از این نوع لیبل استفاده می شود.

نوع پوشش استفاده شده روی این لیبل میتواند یووی براق و یا مات و همچنین روکش سلفن براق و مات باشد. همچنین امکان طلا کوب . یا نقره کوب بر روی این جنس میسر میباشد.

البته برای استفاده لیبل ها در لیبل پرینتر نباید روکشی رووی لیبل ها کشیده شود.

چاپ برچسب رول شیشه ای:

این نوع برچسب از جنس پی وی سی بوده که بدون رنگ میباشد و حالت شیشه ای و شفاف دارد. کاربرد این نوع لیبل بیشتر بر روی ظروف و بسته بندی های غذایی و دارویی میباشد.

نوع پوشش استفاده شده روی این لیبل میتواند یووی براق و یا مات و همچنین سلفن براق و مات باشد. همچنین امکان طلا کوب و یا نقره کوب بر روی این جنس ممقدور میباشد.

البته برای استفاده لیبل ها در لیبل پرینتر نباید روکشی رووی لیبل ها کشیده شود.

چاپ برچسب رول پی وی سی:

این نوع برچسب از جنس پی وی سی بوده که همانند کاغذ سفید بوده و از نظر ظاهر شباهت زیادی به کاغذ دارد با این تفاوت که به دلیل جنس pvc که دارد مانند پلاستیک بوده و پاره نمی شود. کاربرد از این نوع لیبل در انواع صنف ها و انواع بسته بندی هایی که میخواهند لیبل ضد آب باشد استفاده میشود.

نوع پوشش استفاده شده روی این لیبل میتواند یووی براق و یا مات و همچنین سلفن براق و مات باشد. همچنین امکان طلا کوب و یا نقره کوب بر روی این جنس ممقدور میباشد.

البته برای استفاده لیبل ها در لیبل پرینتر نباید روکشی رووی لیبل ها کشیده شود.

چاپ برچسب رول متالایز:

این نوع برچسب از ترکیب جنس پی وی سی بعلاوه فویل بوده که لیبل را شبیه به فلز میکند و مانند رنگ استیل می شود. لیبل متالایز در رنق نقره ای و طلایی موجود می باشد. کاربرد این نوع لیبل بیشتر در صنف روغن موتور و یا محصولات مشتقات نفتی می باشد به خاطر جلوه خاص و جنس ضد آب این نوع لیبل.

نوع پوشش استفاده شده روی این لیبل میتواند یووی براق و یا مات و همچنین سلفن براق و مات باشد. همچنین امکان طلا کوب و یا نقره کوب بر روی این جنس ممقدور میباشد.

البته برای استفاده لیبل ها در لیبل پرینتر نباید روکشی رووی لیبل ها کشیده شود.

 

ثبت سفارش آنلاین

B 20 چاپ ایده | مرکز تخصصی چاپ | چاپ پلی کربنات | چاپ هولوگرام | چاپ لیبل امنیتی

علاقه مندانی که میخواهند از خدمات شرکت چاپ ایده استفاده کنند و سفارش خود را ثبت کننده میتوانند از طریق تلگرام یا واتساپ سفارش خود را ثبت کنند.

تیم برنامه نویسی چاپ ایده سیستمی را طراحی کرده است که شما عزیزان بتوانید سفارشات خود را به صورت آنلاین در سایت ثبت نمایید و کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت

لازم به ذکر هست که ثبت سفارش برای  تمامی استان ها و شهر های ایران امکان پذیر میباشد.

مجله خبری و آموزشی چاپ ایده

ثبت سفارش

تلفن: ۲۸۴۲۵۴۵۳-021

همراه : ۰۹۱۲۲۵۴۵۲۶۰ 

ایمیل: info@cahpideh.com

آدرس مجموعه

آدرس دفتر مرکزی: تهران، خیابان فردوسی جنوبی، نبش کوچه باربد، ساختمان صدا و سیما، طبقه اول واحد ۳۹ 

آدرس شبکه های اجتماعی
معرفی مجموعه

مجموعه چاپ و تبلیغات چاپ ایده در سال۱۳۷۹ به عنوان یک مجموعه ایده پرداز و نوگرا در زمینه ارائه خدمات چاپ با پرسنل و کادری مجرب فعالیت خود را آغاز نموده است.

شرکت تخصصی چاپ ایده با داشتن جدیدترین ابزار ها و تکنولوژی های روز دنیا در زمینه چاپ ، پیشرو در این حوزه میباشد.